18 Mayıs 2009 Pazartesi

tek BiR GERÇEK...insanın görmedigine inanması "inançtır", inancın arkasında "istenç ve umut" vardır ve umut gelecege dair bir plan değil aksine şuANa ait bir "niyet"tir.

tek bir şey var o da GERÇEK.Insanın bunun üzerine yazdığı hikayeler, yorumlar O'nu, GERÇEKi sınırlar, kafese sokar.Sonra o kafesin varlığına inanmaya başlar yeni düşünceler ve yorumlarla onu destekler ve gerçek olmayanın içinde kaybolur. İnsan tek BİR GERÇEKtir.Hem herşey hem de hiçbirşeydir. Bunu ya bilir ya da bilmez, uykudadır.Bilen ÖZgürdür.

7 yorum:

guguk kuşu dedi ki...

OKU!
Hayatı oku, evreni oku, insanları oku, kendini oku. Oku ki anlayasın tanıyasın. Kendini bilmek ne büyük erdem. Ancak o zaman yaşıyorum diyebiliriz. değilse hepimiz makinayız, uykudayız.

düş dedi ki...

sadece okumak yeterli olur mu guguk kuşum? öyle olsaydı, kişisel gelişim kitaplarını okur ve gelişirdik ehehe:D şaka..
"oku" sembolik dille anlatıyor ne OLduğumu, ve hep ne OLduğumu, tek bir GERÇEK ki; o da saf bilinç, gerisi Onu nasıl hücrelerimde taşıdığım ve yapmaktan OLmaya geçişim:)

guguk kuşu dedi ki...

okumaktan kastım, izlemek, izlediğini anlamak anladığını hayata geirmek, farkındalık yani.

düş dedi ki...

ben seni anladim Guguk kuşum, niyetim anladigimi biraz daha anlatmakti ki; okuyunca daha iyi anlayabileyim, ve sen de şimdi daha acikça anlattin ki;harika oldu sağol:)

Pırıltılı cadı dedi ki...

ne guzel yazmıssın düş,umut aslında bi niyet.. hep ileri dogru ama suanda yasanan..

düş dedi ki...

dimii Piriltili,aynen oyle diimiii..niyet beklentisiz, saf, sonuca baglantisiz..
sevgimle:)

文章 dedi ki...

AV,無碼,a片免費看,自拍貼圖,伊莉,微風論壇,成人聊天室,成人電影,成人文學,成人貼圖區,成人網站,一葉情貼圖片區,色情漫畫,言情小說,情色論壇,臺灣情色網,色情影片,色情,成人影城,080視訊聊天室,a片,A漫,h漫,麗的色遊戲,同志色教館,AV女優,SEX,咆哮小老鼠,85cc免費影片,正妹牆,ut聊天室,豆豆聊天室,聊天室,情色小說,aio,成人,微風成人,做愛,成人貼圖,18成人,嘟嘟成人網,aio交友愛情館,情色文學,色情小說,色情網站,情色,A片下載,嘟嘟情人色網,成人影片,成人圖片,成人文章,成人小說,成人漫畫,視訊聊天室,性愛,自拍,情色論壇,性感影片,正妹