20 Aralık 2009 Pazaravatar

çok kolay film önermem, çünkü filmlerin çok özel tercihler olduğunu hissederim ve yapılan yorumların da o tercihlerle çevrili olduğunu düşünürüm..bu durum, aslında çok normaldir.. aynı şey kitaplar içinde geçerlidir, koskoca kitabı okurum ama sadece bir tek cümlenin varlığıdır bana onu okutan ve o cumle ile bir hatırlayış gelir ardından, aynı kitap, bir başkası için birşey ifade etmez çoğu zaman..

avatar..titanic filminin yönetmenine ait, işin aslı titanic filmi beni çok etkilememişti ama yönetmen ondan kazandığı parayı, düşünü sinema perdesine aktarmak için kullanmış sanırım ve ortaya muhteşem bir gösteri çıkmış..sadece gösteri değil hissettiğim, pek çok yaşamları boyunca yaşadıklarını anımsayacak bir giriş kapısı bulmuş ve bizi de o kapıdan sokuyor..

BİR oluşu, o kadar derinden aktarıyor ki..etkilendim işte..özellikle 3 boyutlu olanına fırsatınız olursa gidin, bi armağan verin kendinize:) belki uyurgezerlik, küçücük bir görsel mesajla hatırlayışa dönüşür sizde de..


4 yorum:

Aydedeye havlayan dedi ki...

2 gün önce gittim hâlâ etkisindeyim.. daha önce gitmedim çünkü insan kalabalığı, ses, gürültü vs ilk haftalarda biraz fazla oluyor :) İnsan, Navilerle yaşamak istiyor o dünyanın içine girince.. doğayla bir bütün halinde, yaşayan her şeyle dost olarak yaşamak.. etkilendikleri nokta Kızılderililer aslında, malesef bizim dünyamız bu yaşam şeklini kaldıramıyor..

düş dedi ki...

o etkilenmeyi fiziksel olarak ve ruhsal olarak çok yaşadım hiç sormayın, önden 4.sıra ortadan izledim filmi, çıkınca burası rüya gibi gelmişti:))ve aslında o hissi çok sevdim zaman zaman buranın rüya oldugunu çok fazla hissediyorumda:)
lemuryadaki yuva teması da çok fazlaydı, sanki astral seyahat yaptırdı film bana,burası kaldırır belki de kimbilir? belki birgün hepimiz o halimizi(bedenlenmiş ruhsal varlıklar olduğumuzu) hatırladığımızda:)

Aydedeye havlayan dedi ki...

evet kutsal bir dokunuşla ani bir aydınlanma gerekiyor sanırım.. eski öğretileri tekrar keşfedip içindeki özü hatırlaması lazım insanlığın..

文章 dedi ki...

走光,色遊戲,情色自拍,kk俱樂部,好玩遊戲,免費遊戲,貼圖區,好玩遊戲區,中部人聊天室,情色視訊聊天室,聊天室ut,成人遊戲,免費成人影片,成人光碟,情色遊戲,情色a片,情色網,性愛自拍,美女寫真,亂倫,戀愛ING,免費視訊聊天,視訊聊天,成人短片,美女交友,美女遊戲,18禁,三級片,自拍,後宮電影院,85cc,85cc免費影片,免費影片,線上遊戲,色情遊戲,日本a片,美女,avdvd,色情遊戲,情色貼圖,女優,偷拍,情色視訊,愛情小說,85cc成人片,成人貼圖站,成人論壇,080聊天室,080苗栗人聊天室,免費a片,視訊美女,視訊做愛,免費視訊,伊莉討論區,sogo論壇,台灣論壇,plus論壇,維克斯論壇,自拍