8 Temmuz 2008 SalıOturdugun zaman oturdugunu, kalktıgın zaman kalktıgını bil. Savrulup durma..Bir secim yaptıgında bunu tüm ruhunla yap..
Varlıgının bütün gücüyle hata yapmak, titreyen bir ruh hali içinde hata yapmaktan kaçınmaktan daha iyidir.Sorumluluk, eylemin karşılıgında alacagın hazzın ve ödeyecegin bedelin farkında olmak ve farkındalıgın temel alındıgı bir seçim demektir.Ve sonra da bu seçimle barışık yaşamaktır..
D.Millman; dingin savascı..

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Aktariminizi okudum ve cok begendim, gerci hicbir sorumluluk almaya niyetli olmayan bir zat olsamda, yazarin sorumluluk hakkında bu manifesto niteligindeki gorusune olan begenimi ifade etmek istedim; bir yandan sorumluluk almaya niyeti olup, bir yandan bundan urken, bi ileri bi geri bocalayan tum kararsiz modellerin okumasi gereken guzel bir yazi, elinize saglik,

The aDSIZ; dingil savasci.
:)

düş dedi ki...

teşekkürler aDSIZ,begendiğinize sevindim:)aslında böyle didaktik hitaplar dreamer gibi dingin savaşçıda da var, örneğin buradaki bişey bişeye göre daha iyidir kabulü oldukça didaktik, bunu diyebilmek için bilmek gerekir..bilmek içinse deneyim:)ve herkes sadece kendi deneyiminde bilgilidir, tıpkı yazar gibi..seçen seçimini yaşar ve her seçim çok kutsaldır seçen için:)

sevgimle